Меню Затваряне

1-ви и 3-ти март-Нишките на традицията и пламъкът на свободата

Скъпи ученици, учители и родители, месец Март пристига при нас не просто като поредния месец от календара, а като истински символ на българския дух. Тази година решихме да погледнем на празничните дни 1-ви и 3-ти март като на една обща история – приказка за оцеляването, надеждата и свободата.Започваме месеца с усмивка и преплетените конци на Баба Марта. Мартеницата е нашият най-древен символ за ново начало и здраве. В коридорите на училището ни вече греят червено-белите цветове, които ни напомнят, че след всяка зима идва пролет, а с нея и силата да продължим напред. Само два дни по-късно, тези същите цветове – бялото и червеното – се срещат със зеленото, за да образуват нашия национален трибагреник. 3-ти март е денят, в който прекланяме глави пред подвига на героите. Ако мартеницата е нишката, която ни свързва с предците, то свободата е тъканта, от която е изтъкано бъдещето ни.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *