Меню Затваряне

Честване на 150 години от Априлското въстание в 16.ОУ

В чест на 150-годишнината от Априлското въстание учениците от нашето училище се включиха в вдъхновяваща инициатива, посветена на българската история и националната ни идентичност. С много старание и ентусиазъм те се подредиха така, че да изобразят българското знаме и значимата година 1876 – символ на героизма и саможертвата на българския народ.

Събитието бе съпътствано от тържество с възстановка на исторически моменти, изпълнения на патриотични песни и народни танци, които допринесоха за празничната атмосфера и направиха преживяването още по-вълнуващо и запомнящо се.

Инициативата обедини нашите ученици, които чрез своята организираност и екипна работа създадоха впечатляваща жива картина. Събитието не само показа уважението към миналото, но и възпита чувство на гордост, принадлежност и родолюбие у младото поколение!

https://youtu.be/XTTHmBLIxBE

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *